Kontakt

Chris Wine & Spirits ingår i vingruppen Viva Wine & Spirits Group. Vårt huvudkontor är beläget på Blasieholmen i hjärtat av Stockholm och vi finns även representerade i Göteborg. Varmt välkommen att kontakta oss!

Stockholm

Chris Wine & Spirits AB
Blasieholmsgatan 4a
111 48 Stockholm

Telefon: +46 (0)8 440 85 80
E-post: info@chriswine.se

Patrik Stare
Managing Director

Tel +46 8 440 85 82
Mail patrik@chriswine.se

Stefan Petersson
Business Development Manager

Tel +46 8 440 85 86
Mail stefan@chriswine.se

Fred Åkerman
Brand Manager

Tel +46 8 440 85 81
Mail fred@chriswine.se

Heli Karvonen
Product Coordinator

Tel +46 31 778 89 02
Mail heli@chriswine.se

Ellinore Stenberg
Marketing Coordinator

Tel +46 8 440 85 80
Mail ellinore@chriswine.se

Nathalie Ström
Brand Ambassador - Fishshot, Sour Fisk, Ga-Jol, Anthon Berg, Candyman

Tel +46 703 51 54 27
Mail nathalie@chriswine.se

Magnus Sjöstedt
Sales Representative Stockholm

Tel +46 705 13 11 50
Mail magnus.sjostedt@vivagroup.se

Anders Dagerstam
Sales Representative East / Stockholm

Tel +46 709 84 74 00
Mail anders.dagerstam@vivagroup.se

Fredrik Eriksson
Sales, Managing Director

Tel +46 709 84 74 01
Mail fredrik.eriksson@vivagroup.se

Johan Nilsson
Sales Representative West

Tel +46 709 84 74 10
Mail johan.nilsson@vivagroup.se

Kristian Törnroos
CFO

Tel +46 8 21 83 88
Mail kristian.tornroos@vivagroup.se

Carina Eriksson
Sales Coordinator / Restaurangorder

Tel +46 31 778 89 06
Mail carina.eriksson@vivagroup.se

Helena Lagergren
Financial Controller

Tel +46 8 21 83 88
Mail helena.lagergren@vivagroup.se

Kasper Blohm
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail kasper.blohm@vivagroup.se

Robert Kröppl
Logistics Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail robert.kroppl@vivagroup.se

Nikola Avramovic
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se