Kontakt

Chris Wine & Spirits ingår i vingruppen Viva Wine & Spirits Group. Vårt huvudkontor är beläget på Blasieholmen i hjärtat av Stockholm och vi finns även representerade i Göteborg. Varmt välkommen att kontakta oss!

Stockholm

Chris Wine & Spirits AB
Blasieholmsgatan 4a
111 48 Stockholm

Telefon: +46 (0)8 440 85 80
E-post: info@chriswine.se

Patrik Stare
Managing Director/Partner

Tel +46 8 440 85 82
Mail patrik@chriswine.se

Stefan Petersson
Commercial Director/Partner

Tel +46 8 440 85 86
Mail stefan@chriswine.se

Fred Åkerman
Brand Manager

Tel +46 8 440 85 81
Mail fred@chriswine.se

Heli Karvonen
Product Coordinator

Tel +46 31 778 89 02
Mail heli@chriswine.se

Sofie Öhman
Marketing Manager

Tel +46 (0)8 440 85 80
Mail sofie@chriswine.se

Nathalie Ström
Brand Manager

Tel +46 703 51 54 27
Mail nathalie@chriswine.se

Andreas Handing
National Key Account Manager

Tel +46735004274
Mail andreas@chriswine.se

Clara Zetterberg
Brand Ambassador

Tel +46722474297
Mail clara@chriswine.se

Sebastian Tärnström
Brand Ambassador

Tel +46722161871
Mail sebastian@chriswine.se

Mikael Sundström
Director Sustainability

Tel +46 8 21 83 88
Mail mikael.sundstrom@vivagroup.se

Kristian Törnroos
Chief Accountant

Tel +46 8 21 83 88
Mail kristian.tornroos@vivagroup.se

Helena Lagergren
Financial Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail helena.lagergren@vivagroup.se

Kasper Blohm
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail kasper.blohm@vivagroup.se